قصور مدیرمدرسه در این ماجرا محرز شده،اما با این وجود دادستان اصفهان می گوید سندی مبنی بر تجاوز به دانش آموزان به دست نیامده و پرونده فعلا در حد کودک آزاری و تهدید دانش آموزان مطرح است. در این حال معاون آموزش و پرورش اصفهان 5 شایعه دروغ ناشی از یک کلاغ و چهل کلاغ در پرونده مذکور را تکذیب کرد. هفته گذشته خبری مبنی بر تجاوز و آزار جنسی دانش آموزان مدرسه‌ای در اصفهان، در رسانه ها بازتاب گسترده ای داشت. اهمیت مسئله به حدی بود که کمیسیون آموزش مجلس، فاطمه سعیدی را مامور بررسی موضوع کرد که وی با بیان اینکه نتیجه بررسی پرونده به‌زودی اعلام می‌شود گفت: طبق پیگیری‌هایی که انجام دادم، مسئله به نحوی که در فضای مجازی مطرح شده نیست. از سوی دیگر حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس نیز خواستار رسیدگی خارج از نوبت و با قاطعیت مسئولان قضایی به پرونده شد. وی به خبرگزاری خانه ملت گفته است که اگرچه در این موضوع، تعرض جنسی به دانش‌آموزان صحت ندارد، ولی باید مسئولان قضایی پیگیری کنند تا چنانچه ادعایی شده، صحت و سقم آن بررسی شود. نماینده مردم اصفهان پیگیری موضوع را حق خانواده‌هایی که بچه‌های آنها مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند عنوان کرده و معتقد است اگرچه این حوادث ممکن است به ندرت و به تعداد انگشتان دست اتفاق افتد اما وجود شبکه‌های مجازی باعث شده جزییات این اتفاقات منتشر شود و این یک حُسن دارد و یک قبح. قبح آن این است که اینگونه اخبار اشاعه داده می‌شود و زشتی آن می‌ریزد و حُسن آن است که این امکان را فراهم می‌کند که چنین حوادثی پیگیری و ریشه‌یابی شود و با آن برخورد قاطع صورت گیرد. فولادگر از آموزش و پرورش خواسته است به مسائل فرهنگی، تربیتی و پرورشی در مدارس بها داده و روی گزینش مدیران و معلمان دقت بیشتری صورت گیرد و حتی بر انتخابات انجمن اولیا و مربیان نظارت داشته باشد تا افراد قابل اعتماد و موجه‌تری انتخاب شوند.

*مدیر مدرسه به جهت قصور در انجام وظایف اخراج شده است

اما عبدالرضا رئیسی، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در مورد آخرین جزئیات پرونده کودک آزاری دانش آموزان مدرسه ای در اصفهان می گوید: مدیر مدرسه مذکور به جهت قصور در انجام وظایف اخراج شده است، چون اعضای انجمن اولیا و مربیان در شرایط خاص و موارد لزوم باید در مدرسه حضور داشته باشند و اینکه یک فرد به طور مداوم در مدرسه باشد پذیرفتنی نیست و بی توجهی مدیر مدرسه است. وی که این صحبت‌ها را در برنامه نقد و نظر رادیو اصفهان اعلام کرده است، با تکذیب این خبر که گفته می‌شود فرزند فرد مذکور دو سال پیش از مدرسه رفته است ولی متهم همچنان در انجمن اولیا و مربیان عضویت داشته، گفت: زمانی که این ماجرا مطرح شد، بلافاصله فرزند فرد خاطی که دانش آموز مدرسه بود، از مدرسه اخراج شد. به گفته وی اولین شکایت از سوی والدین دو دانش آموز با موضوع نشان دادن فیلم مستهجن، آخر وقت سه شنبه 6 آذرماه به اداره کل آموزش و پرورش رسیده و بلافاصله از روز 4 شنبه، اقدامات و پیگیری ها لازم انجام شده است. اما پس از بررسی موضوع و تجمع والدین، دو نفر دیگر از والدین دانش آموزان مدعی کودک آزاری و آزار جنسی شده‌‎اند.

*مدرسه ابتدایی اصلا مشاور ندارد

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌‎شود موضوع زمانی برملا شده که یکی از دانش آموزان این موارد را برای مشاور مدرسه مطرح کرده است نیز گفت: این موضوع درست نیست چون مدرسه ابتدایی اصلا مشاور ندارد و تا قبل از 6 آذر و طرح شکایت والدین، موضوعی در جریان نبوده است.

*دوربین مداربسته مدرسه دستکاری نشده است

کار نکردن و پاک شدن حافظه دوربین های مدار بسته مدرسه نیز از دیگر شایعاتی بود که رئیسی در پاسخ به آن گفت: دوربین مداربسته مدارس تنها فضاهای عمومی مدرسه را کنترل میکند و اینکه گفته می‌شود دوربین‌ها خراب بوده یا دستکاری شده صحیح نیست.

*ادعای والدین مبنی بر وجود فیلم آزار و اذیت صحت ندارد

وی در واکنش به ادعای برخی والدین مبنی بر وجود فیلم آزار و اذیت دانش آموزان نیز گفت: چنین ادعایی صحت ندارد و جزو مستندات پرونده نیست و اگر چنین مدرکی وجود داشت تاکنون منتشر شده بود.

*گواهی پزشکی قانونی، موردی مبنی بر عمل جنسی ندارد

علی اصفهانی، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان نیز در مورد آخرین وضعیت پرونده مذکور گفت: 4 کودکی که والدین آنها ادعای کودک آزاری و آزار جنسی را داشتند، به پزشکی قانونی معرفی شده‌اند ولی حسب گواهی پزشکی قانونی، نشانه‌ای دال بر انجام عمل جنسی وجود ندارد و پرونده فعلا در حد کودک آزاری و تهدید دانش آموزان مطرح است. وی با بیان اینکه متهم تاکنون هیچ یک از موارد اتهام را نپذیرفته است گفت: وی مدعی است این اتهامات تهمت است و این ماجرا به خاطر اختلافش با مادر یکی از دانش آموزان مطرح شده است. واقعیت امر این است که شواهد نشان می‌دهد چنین اختلافاتی وجود داشته است. ولی ما در حال بررسی موضوع هستیم. دادستان عمومی و انقلاب اصفهان افزود: با توجه به گنجایش یک هفته‌ای حافظه دوربین‌های مداربسته، دستور ریکاوری فیلم‌ها نیز داده شده که در صورت وجود موارد آن نیز بررسی خواهد شد. به گفته اصفهانی، در گوشی متهم نیز هیچ فیلم مستهجنی یافت نشده، ولی تحقیقات و بررسی در این زمینه ادامه دارد. وی با بیان اینکه در ادعای دانش آموزان نیز موارد ضد و نقیض زیاد است گفت: با توجه این موضوع، نمی توان به صورت متقن نظر داد و باید بررسی‌های بیشتر صورت گیرد.به گفته دادستان اصفهان اگرچه موضوع قصور و اهمال مدیر مدرسه قابل انکار نیست، ولی تاکنون مدرکی دال بر ارتباط مدیر مدرسه با متهم و معاونت در اتهامات مذکور احراز نشده است.

منبع

[باربری شریعتی]  [اتوبار شریعتی ] [حمل و نقل ] [باربری شریعتی]  [اتوبار شریعتی]  [ حمل بار شهرستان]  [باربری تهران]  [اتوبار تهران]

تماس فوری