باربری شریعتی | اتوبار شریعتی | بسته بندی حرفه ای

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اتوبار شریعتی | باربری شریعتی | بسته بندی حرفه ای

باربری شریعتی,اتوبار شریعتی

استراتژی تولید برای صادرات

به اعتقاد برخی از اقتصاددانان ، امروزه منطقی ترین استراتژی صادرات برای کشور تبعیت از استراتژی تولید برای صادرات به نظر می رسد. بنابرین استراتژی ، صنایع و تولیدات داخلی با استفاده از تعرفه های منطقی تجاری و نرخ های ارز غیر تصنعی ، مورد حمایت قرار می گیرند . حمایت از صنایع در این استراتژی با حمایت دولت از صنایع در راستای تشویق آن ها برای تولید در بازارهای جهانی صورت می گیرد . صنایع تولیدی کشور از این طریق می توانند در راستای رقابت با محصولات خارجی به افزایش مقیاس اقتصادی ، کاهش هزینه های تولیدی و افزایش کیفیت و تنوع محصولات خود بپردازند.

5-4 بازار کشورهای منطقه خلیج فارس

در منطقه خلیج فارس هفت کشور عربستان سعودی ، یمن ، امارات متحده ی عربی ، کویت ، عمان ، بحرین و قطر وجود دارند که از نظر اقتصادی و میزان در آمد سرانه وضعیت بسیار مطلوبی دارند و می توانند بازار صادراتی بسیار مناسبی برای میوه و تره بار ایران باشند .

امارات متحده ی عربی (دبی) دروازه ورودی برای این بازارها می باشد و به عنوان بندر آزاد فعالیت می کند ، از این جهت دارای امکانات وسیع تخلیه و بارگیری نیز می باشند . قسمت عمده ی صادرات میوه و تره بار ایران نیز به همین کشور صورت می گیرد . داشتن امکانات ضعیف حمل و نقل و نزدیک بودن فاصله ی کشورهای حوزه خلیج فارس به ایران عامل بسیار مهمی در صادرات میوه و تره بار به این منطقه محسوب می گردد . نظر به اینکه کرایه حمل عمدتا" به صورت ارزی می باشد ، صدور میوه و تره بار به کشورهای منطقه خلیج فارس در مقایسه با اروپا و سایر نقاط جهان که هزینه ارز بری بیشتری را جهت پرداخت کرایه حمل نیاز دارند ، مقرون به صرفه تر است . نزدیکی فاصله ایران با کشورهای منطقه خلیج فارس در مقایسه با سایر کشورهای رقیب صادر کننده میوه و تره بار که معمولا" فاصله زیادی از کشورهای حوزه خلیج فارس دارند ، مزیت خوبی می باشد که با اعمال سیاست های مناسب ، ایران می تواند سهم بازار کشورهای رقیب را تصاحب کند و کشورهای رقیب را از این بازار بیرون کند.

باربری شریعتی

اتوبار شریعتی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید