اتوبار شریعتی | باربری شریعتی | شبانه روزی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اتوبار شریعتی | باربری شریعتی | شبانه روزی

باربری شریعتی,اتوبار شریعتی

پایین بودن کیفیت محصولات در مقایسه با استاندارد های بین المللی ، یکپارچه نبودن مدیریت بر تجارت استان ، بروکراسی اداری ، نداشتن استراتژی کلان ، عدم ثبات تصمیم گیری ها، بالا بودن قیمت تمام شده محصول ، توسعه نیافتن سایت های صادراتی در شلمچه و چزابه از نقاط ضعف در جهت گسترش توسعه تجارت خارجی خوزستان محسوب می شود. نامناسب بودن زیر ساخت ها و توانمندی های صادراتی استان ، عدم استفاده از فناوری و تکنولوژی پیشرفته و روز در امر تجارت ، نبود امکان دسترسی سریع و آسان به کشورهای حوزه خلیج فارس و بر خورداری از امکانات بندری از نقاط ضعف پیش روی توسعه تجارت خارجی در خوزستان محسوب می گردد.

 مروری بر تجارب و پیشینه نگاشته ها

میادین میوه و تره بار به عنوان واسطه عرضه و تقاضا نقش مهمی در تنظیم بازار دارند. اما تحقیقات مختلف و تجارب مدیران ذیربط نشان می دهند که مشکلات زیادی فراروی این میادین وجود دارد که باعث می شوند تا نهایتا کارکرد آنها برای سرویس دهی و تنظیم بازار دچار رکود و یا مشکل شوند. در این قسمت از مطالعه سعی شده است تا تحقیقات انجام شده در این مورد و تجارب دست اندرکاران دراین خصوص تشریح گردند.

در تحقیقی که توسط یک تیم تحقیقاتی متشکل از دانشجویان معماری دانشگاه هنر تهران در خصوص وضعیت ساختمانی 22میدان میوه و تره بار در تهران و کرج صورت گرفته است نشان می دهد که اغلب این میادین براساس قواعد مهندسی معماری ساخته نشده اند. بسیاری از این میادین دچار مشکلات ابتدائی حتی در خصوص مکان یابی متناسب با این بازارچه ها، عدم مطالعه و هدف گذاری برای ساخت بازارچه های محلی (براساس دسترسی پیاده) و بازارچه گذاری (براساس دسترسی سواره) و گاه عدم تناسب فضای فیزیکی میدان با جمعیت منطقه است. یکی از موارد مهم در طرح ریزی پلان بازارچه های میوه و تره بار، توجه به مقوله تفکیک بخشهای کثیف و تمیز در حوزه خدمات دهی به مشتریان و همچنین ترمینال عرضه محصولات از زمان تخلیه تا نگهداری و فروش و بحث دپوی زباله این میادین است که باید در طراحی و معماری چنین بازارهایی مورد توجه واقع شوند.

اما در اکثر بازارچه های مورد مطالعه کمتر به این مسائل توجه گردیده و در نتیجه طرح ریزی پلان بازارچه ها از زمان تخلیه بار تا فروش به طرز صحیحی اجرا نگردیده است. یافته های این مطالعه همچنین نشان می دهد که اغلب میادین میوه و تره بار تهران و کرج از مشکلات متعدد و اساسی همچون تهویه نامناسب، نزدیکی محل رفت و آمد به آبراه فاضل آب و وجود بوی نامطبوع، نامناسب بودن سرویس بهداشتی، تداخل فضای تردد پیاده و سواره، طراحی نکردن آبخوری، فاصله زیاد محل بارگیری تا انبار ، عدم طراحی سکوی بارانداز، نبود ترازوی مرجع، نداشتن صندلی برای استراحت مشتریان، نبود چرخ دستی مخصوص خرید ، مجزا نبودن سرویس بهداشتی خصوصی از عمومی ، نبود محل مناسب برای پارک خودوروی مشتریان و .. رنج می برند.

باربری شریعتی

اتوبار شریعتی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید