اتوبار شریعتی | باربری شریعتی | خاورهای مسقف

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اتوبار شریعتی | باربری شریعتی | خاورهای مسقف

باربری شریعتی,اتوبار شریعتی

 

یافته های تحقیق دیگری نیز نشان داده است که اکثر میادین اصلا سیستم اطفاء حریق ندارند. این در شرایطی است که به دلیل وجود انبوهی از کارتنهای چوبی و مقوائی احتمال آتش سوزی در این مکانها زیاد است. این در حالی است که در برخی از شهرها، میادین از نبود اتاق مخصوص استراحت گارگران ، فقدان رامپ برای تخلیه و حمل بار و همچنین نبود سیستم گرمایشی رنج می برند.

مصاحبه هایی که با مدیرعامل وقت سازمان میادین میوه و تره بار تهران آقای عبدالرحمن چراغلعلی انجام گردیده نیز نشان می دهد که این میادین دارای مشکلات زیادی در ارائه سرویس دهی مناسب به مشتریان دارند. وی در مصاحبه خود وجود روزانه 150 تن ضایعات ناشی از فساد میوه جات و تره بار در این میادین را خاطرنشان کرده و تاکید کرده است که چنانچه برای دفن و انتقال این ضایعات به بیرون از شهر تدابیری اندیشیده نشود، می تواند باعث شیوع و انتقال انواع بیماریهای خطرناک در میان شهروندان گردد. وی همچنین ایجاد و احداث کارخانه تبدیل ضایعات به خوراک دام را متذکر شده و یادآور شده ست که این مهم، راه خوبی برای بازیافت ضایعات و تبدیل آنها به خوراک دام است.

در تحقیق دیگری که در خصوص کارائی میادین میوه و تره بار انجام گردیده ، نشان داده است که واسطه هایی که در میادین میوه و تره بار هستند عامل اصلی در تنظیم بازار هستند. این در حالی است که این افراد علاقه زیادی به حضور دولت برای ساماندهی میادین میوه و تره بار ندارند. این تحقیق همچنین نشان داده است که یکی از نقاط ضعف میادین میوه و تره بار نبود آمار دقیق و مستند از ورودی های میادین (محصولاتی که وارد می شود) می باشد.

باربری شریعتی

اتوبار شریعتی

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید